Ekologiczne przedszkolaki odwiedziły ciepłownię MEC przy ul. Słowiańskiej

17-02-2018
Wiadomość dodana przez Marcin Ciania
Ciepłownię Miejskiej Energetyki Cieplnej przy ul. Słowiańskiej odwiedziły dzieci z koszalińskiego Przedszkola nr 15. Najmłodsi koszalinianie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda proces produkcji energii cieplnej, oraz poznać metody ograniczania emisji do środowiska zanieczyszczeń takich jak pyły, tlenki, związki siarki i azotu.

Maluchy dowiedziały się także, w jaki sposób woda ogrzana w ciepłowni zlokalizowanej w jednej części miasta, trafia do miejsc położonych w dużej odległości, w jego innej części – także do ich przedszkola przy ul. Staszica.

Dzieci i młodzież z koszalińskich szkół i przedszkoli często odwiedzają w sezonie grzewczym obiekty Miejskiej Energetyki Cieplnej. Tym razem przedszkolaki zwiedziły między innymi halę kotłów, gdzie obserwowały, jak spala się opał w kotle, a na koniec wycieczki dotarły do sterowni, która jest „mózgiem” ciepłowni. Tam przekonały się, że z jednego miejsca można kontrolować pracę kotłów, olbrzymich pomp, a dzięki systemowi telemetrii, także sieci ciepłowniczej na terenie całego miasta.

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.