Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania naszych mieszkań i domów?

10-11-2017
Wiadomość dodana przez Marcin Ciania
 
Przede wszystkim należy zadbać, aby ciepło nie uciekało z naszych domów. Inaczej będziemy ogrzewać – czytaj wydawać pieniądze – na darmo. Jak sprawić, by ciepło, które dostarczane jest do naszych domów, w nich zostało, a nie uciekało?

Należy ograniczyć jego straty. Odpowiedź niby oczywista, ale nie zdajemy sobie sprawy, jak wieloma drogami ciepło ucieka z naszych domów. Przenika ono przez nieodpowiednio zaizolowane ściany zewnętrzne, okna, dach oraz podłogę. Sygnałami wskazującymi na konieczność przeprowadzenia termomodernizacji budynku mogą być właśnie wysokie koszty ogrzewania, lub panujące w pomieszczeniach zbyt niskie temperatury, mimo niemałego zużycia ciepła.

Największy wpływ na obniżenie kosztów ogrzewania ma wykonanie odpowiedniej izolacji budynku. Samo ocieplenie ścian jednak nie wystarczy. Przeprowadzając kompleksową termomodernizację budynków już istniejących, należy również zwrócić uwagę na stan techniczny okien, drzwi oraz poszycia dachu. To te elementy często są głównym powodem występowania uciążliwych przeciągów i wychładzania pomieszczeń mieszkalnych.

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.