Drogie ogrzewanie? Termomodernizacja kluczem do oszczędności

24-11-2017
Wiadomość dodana przez Marcin Ciania
Bardzo często narzekamy na wysokie koszty ogrzewania. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak wiele zależy od właściwego zabezpieczenia naszych domów i mieszkań przed stratami ciepła. Kluczem do oszczędności jest termomodernizacja budynków (oczywiście tych, które tego wymagają).

Pod tym określeniem kryje się nie tylko ocieplenie ścian. Prace termomodernizacyjne, oraz ich kolejność, powinny zależeć od stanu technicznego nierucho¬mości. Samo ocieplenie ścian zewnętrznych bardzo często nie  wystarczy do obniżenia kosztów ogrzewania. Kompleksowa termomodernizacja, obok wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, obejmuje także ocieplenie dachu i podłóg (tych na gruncie), a także modernizację systemu dystrybucji ciepła przez izolację odkry¬tych przewodów, czy montaż zaworów termostatycznych.

Warto też się zastanowić nad podłączeniem się – o ile warunki na to pozwalają – do miejskiej sieci ciepłowniczej. Ciepło systemowe, którego dostawcą w Koszalinie jest Miejska Energetyka Cieplna, to bezpieczeństwo, brak kłopotów z opałem, obsługą pieca, jego przeglądami, zanieczyszczeniami wydobywającymi się z komina. Ciepło systemowe jest też jednym z najkorzystniejszych ekonomicznie rozwiązań.

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.