„Czyste ciepło w moim domu” – poradnik Ministerstwa Środowiska

03-11-2017
Wiadomość dodana przez Marcin Ciania
Ministerstwo Środowiska opublikowało na swojej stronie internetowej poradnik „Czyste ciepło w moim domu z paliw stałych”. To poradnik na temat właściwego użytkowania domowych urządzeń grzewczych.

Po co taki poradnik? Polska od lat przoduje w unijnych statystykach, jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Jego głównym źródłem nie jest wcale przemysł, a indywidualne piece, o niskiej sprawności, emitujące wiele zanieczyszczeń i rakotwórczych substancji. Do tego w piecach tych bardzo często pali się najgorszymi gatunkami węgla, a nierzadko również plastikami i innymi śmieciami. Wszystko to, co powstaje z ich spalenia, ulatuje niskimi kominami (stąd nazwa niska emisja) i osiada w najbliższym sąsiedztwie. Nic dziwnego więc, że oddychamy zatrutym powietrzem.

KLIKNIJ TUTAJ>>> Poradnik „Czyste ciepło w moim domu z paliw stałych”

Ministerialny poradnik ma choć w części ograniczyć te nieodpowiednie praktyki. Zawiera między innymi praktyczne wskazówki, oraz konkretne porady, dotyczące odpowiedniego użytkowania domowych urządzeń grzewczych na paliwa stałe, głównie węgiel kamienny i drewno. Poradnik zwraca także uwagę na konieczność zmniejszenia zapotrzebowania budynków na ciepło przez termomodernizację.

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.