Przedstawiciele MEC na XXI Forum Ciepłowników Polskich

15-09-2017
Wiadomość dodana przez Marcin Ciania
Miejska Energetyka Cieplna była uczestnikiem XXI Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach. Co roku przedstawiciele przedsiębiorstw ciepłowniczych z całej Polski spotykają się, aby rozmawiać o sytuacji branży i jej przyszłości.

Formuła, w jakiej organizowane jest Forum, zakłada równoległe prowadzenie dwóch bloków tematycznych. W tym roku były to „Czyste powietrze w mieście”, oraz „Dzień nowych technologii”. Oba, w kontekście zimowych alarmów smogowych, niezwykle aktualne. Zgodnie podkreślono, że udział ciepła systemowego w zanieczyszczeniu powietrza jest minimalny, w przeciwieństwie do tzw. niskiej emisji, czyli korzystania z nieefektywnych indywidualnych pieców, w których spalany jest najtańszy, ale jednocześnie najgorszej jakości opał, a często wręcz śmieci.

Przedstawiciele Ministerstwa Środowiska podnosili z kolei, że fakty te leżały u podstaw wprowadzenia rządowych programów, mających na celu ochronę czystości powietrza. Ich efektem są między innymi zakazy sprzedaży pieców niskiej jakości oraz wykorzystywania węgla niskiej jakości.

Organizatorem Forum jest Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Patronami oraz uczestnikami, oprócz ciepłowników, byli przedstawiciele parlamentu, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska, prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Związku Miast Polskich. MEC Koszalin reprezentował Robert Mania, prezes zarządu.

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.