Najpierw łatanie, teraz wymiana całego odcinka

11-09-2017
Wiadomość dodana przez Marcin Ciania
W poniedziałek do godzin popołudniowych wstrzymane zostały dostawy ciepłej wody do budynków  przy kilkunastu ulicach w centrum Koszalina. Jej odcięcie konieczne było, aby wymienić odcinek sieci ciepłowniczej. Za niedogodności serdecznie mieszkańców przepraszamy.

Zaczęło się jeszcze w kwietniu: wtedy jedna z rur sieci ciepłowniczej, przebiegającej przez teren Gimnazjum nr 2 przy ul. Krzywoustego, pękła. Ekipy Miejskiej Energetyki Cieplnej w ciągu kilku godzin usunęły awarię, której przyczyną okazała się korozja dolnej części rury ciepłowniczej, spowodowana wodą gruntową.

Wówczas załatano nieszczelności, pewne było jednak to, że wymienić należy cały, dwunastometrowy odcinek sieci. I te właśnie prace wykonywane były od godz. 6 rano w poniedziałek na terenie szkoły i pobliskiego parkingu. Wcześniej przygotowano nowe rury i teren tak, aby maksymalnie skrócić czas wyłączenia sieci.

Niestety, całkiem tego nie można było uniknąć, stąd całodzienny brak ciepłej wody w kranach w budynkach przy kilkunastu ulicach w centrum miasta, za co naszych Klientów serdecznie przepraszamy. Dobra wiadomość jest taka, że ciepła woda popłynie nie o godzinie 18, jak planowano, a wcześniej.

Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. w Koszalinie, 75-111 Koszalin, ul. Łużycka 25A, e-mail: | ©2008-2015 strony www Koszalin
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.